18 Haziran 2011 Cumartesi

Machine Head - Battery (Metallica Cover)


Machine Head, Amerikalı Groove metal müzik grubu.
1993 yılında Adam Duce ve Robb Flynn'in önderliğinde kurulmuştur.
1994 yılında Burn My Eyes Metal dünyasına bomba gibi düşer.Albümdeki her parça o kadar iyidir ki Slayer'ın gitaristi Kerry King'e " Sizce gelmiş geçmiş en iyi Thrash metal albümü Reign In Blood olabilirmi? Diye sorulduğunda cevabı "Hayır, ama Burn My Eyes Olabilir" şeklinde olmuştur
Machine Head'in müziğinde bu kadar üstün kılan şey o zamanlar için birazda ileri uç sayılabilecek kadar açık seçik nefret dolu şarkı sözleri, vokaldeki asabiyet ile kendini kontrol arasındaki denge, gitar partisyonlarının yazılımındaki ustalık ve en önemlisi gruptaki herkesin şarkılar içinde gösterdikleri uyumdur. Daha sonra Logan Mader daha büyük bir grupta çalmak istediğini söyleyerek Sepultura'dan ayrılan Max Cavalera'nın kurduğu Soulfly’a geçer. Ardından baterist Chris Kontos Konkhra grubuna katılır. Kontos'un yerine Davula Dave Mcclain gelir. Grubun ikinci albümü The More Things Change yeni kadrolarıyla 25 Mart 1997’de çıkar.Çok iyi bir albüm olmasına rağmen Burn My Eyes'ın gölgesinde kalır ve o zamanlardaki Nu-metal akımındaki artış sebebiyle çok ilgi görmez.
10 Ağustos 1999’da Gitara Ahrue Luster gelir ve çıkan Burning Red albümünde Robb Flynn artık rap vocalleride kullanmaya başlamıştır ve grup Nu-metal tarzına doğru kayar.Bu albüm asıl hayranları tarafından beğenilmemesine rağmen gruba yeni bir dinleyici kitlesi kazandırır.Çünkü albüm kendi tarzında yine çok başarılı şarkılardan oluşmaktadır.
Tüm tepkilerden sonra Machine Head 2001 yılında "Supercharger" albümünü yayınlar.Albüm 250.000 satmasına rağmen grubun o güne kadar en az satan albümü olarak kayıtlara geçer.Basından Gelen Tepkiler Dahada artmıştır ve grup turne sonrası RoadRunner Records's ile yolalrını ayırır.
2002'de Hellalive isimli bir albüm yayınlanır. Bu albüm şarkıların canlı performanslarının yer aldığı bir toplama albümdür. devamı için http://tr.wikipedia.org/wiki/Machine_Head

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder